Ganita Haber - Trabzon'un Habere Kıyısı..

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, cezası ne ne kadar? Sokağa çıkma yasağı hangi illerde var?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkisini arttıran koronavirüs salgını kapsamında 10 Nisan saat 24.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Peki Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, cezası ne ne kadar? Sokağa çıkma yasağı hangi illerde var?

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, cezası ne ne kadar? Sokağa çıkma yasağı hangi illerde var?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkisini arttıran koronavirüs salgını kapsamında 10 Nisan saat 24.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan sokağa çıkma yasağı 10 Nisan saat 24.00'den 12 Nisan günü saat 24.00'e kadar sürecek.Yapılan açıklama kapsamında sokağa çıkma yasağı 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta geçerli olacak.

30 BÜYÜKŞEHİR VE ZONGULDAK

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır." denildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ CEZASI NE KADAR?

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan sokağa çıkma yasağına uyulmaması durumunda1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

48 SAATLİK YASAK SÜRESİNCE NERELER AÇIK OLACAK?

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan sokağa çıkma yasağı kapsamında açık olacak yerler belirtildi. Bu durumda;

- Fırınlar

- Eczaneler

- Sağlık Kurumları 

- Tıbbi malzeme üretim yerleri

- Kargo ve dağıtım yerleri

- Belirlenecek akaryakıt istasyonları

- Veteriner klinikleri açık olacaktır.

içişleri bakanlığı sokağa çıkma yasağı sokağa çıkma yasağı genelgesi sokağa çıkma yasağı son dakika dışarı çıkma yasağı türkiye sokağa çıkma yasağı sokağa çıkma yasağı olan iller marketler açıkmı fırınlar açıkmı sokağa çıkma
Sende Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon'a 130 milyon liralık içme suyu şebekesi
Trabzon'a 130 milyon liralık içme suyu şebekesi
Trabzon'da gece yarısı kaza!
Trabzon'da gece yarısı kaza!