Ganita Haber - Trabzon'un Habere Kıyısı..

Temel ihtiyaç desteği şartları neler, başvuru nasıl yapılır?

Temel ihtiyaç desteği şartları neler, başvuru nasıl yapılır? Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank 6 ay ödemesiz krediyi kimler alabilir?

Temel ihtiyaç desteği şartları neler, başvuru nasıl yapılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkisi her geçen gün artan koronavirüs salgınının ortaya çıkartığı ekonomik etkileri azaltmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank yaptıkları ortak açıklama ile hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel müşterilere kredi desteği sağlayacağını açıklamıştı.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ ŞARTLARI NELER?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, aylık hane halkı geliri 5.000 TL altında olan bireysel müşterilerine kredi imkanı sunuyor.

Bu bağlamda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, bir ortak açıklama yaptı:
“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir."

KREDİ TUTARI NE KADAR OLACAK? ÖDEME PLANI NASIL?

Açıklanan kredi tutarları 10.000 türk lirası, 7500 türk lirası ve 5000 türk lirası olmak üzere üç ayrı şekilde olacak.

Kredi tutarı 10.000 türk lirası için toplam vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay ve sonraki 30 ay boyunca taksit tutarı 376 TL olacak.

Kredi tutarı 7500 türk lirası için toplam vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay ve sonraki 30 ay boyunca taksit tutarı 282 TL olacak.

Kredi tutarı 5000 türk lirası için toplam vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay ve sonraki 30 ay boyunca taksit tutarı 188 TL olacak.

ÖNE ÇIKAN HABEREmeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek?

Temel ihtiyaç desteği Halkbank Ziraat Bankası VakıfBank 6 ay ödemesiz ziraat bankası kredi ziraat bankası ihtiyaç kredisi
Sende Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon'a 130 milyon liralık içme suyu şebekesi
Trabzon'a 130 milyon liralık içme suyu şebekesi
Trabzon'da gece yarısı kaza!
Trabzon'da gece yarısı kaza!